DSP процесор Brax DSP Silver
Повече за продукта
- Използвайте нашата Съвети и помощ
- Можете да ни върнете стоките в рамките на 14 дни
- Изпробвайте продукта в нашия магазин
DSP процесор Brax DSP
Невъзможното отнема малко повече време - от първата идея през 2011 г. до пускането в продажба в края на 2018 г. напълно новият BRAX DSP премина през най-дългия и най-интензивен развоен процес в историята на Audiotec Fischer. Brax с гордост представя най-напредналия цифров сигнален процесор, който без съмнение преосмисля качеството на звука и функционалността. Той не е просто първият DSP на пазара, който заслужава да носи прочутото лого BRAX, а също така вдига стандартите за производителност до безпрецедентно ниво. Audiotec Fischer не пести усилия да доведе всеки детайл на това технологично произведение до екстрем. "Сърцето" се състои не по-малко от три от най-модерните 64-битови аудио DSP от серията Sigma350 с невероятна изчислителна мощност от 3,6 милиарда MAC операции в секунда. Това позволява цялата система да работи на нативна честота на семплиране 192 kHz, разширявайки звуковия обхват до 80 kHz. За преобразуването на сигнала се грижат най-звучащите A/D и D/A преобразуватели от Asahi Kasei със спецификации отвъд фантазията. Огромно внимание е отделено на проектирането на захранването, което е незаменима основа за перфектното качество на звука. Общо 55 регулатора на напрежение пречистват и стабилизират всички захранващи напрежения за всеки отделен етап. Новият високопроизводителен 32-битов копроцесор (ACO) наблюдава всяка операция и осигурява най-бързата комуникация със софтуера DSP PC-Tool и опционалния дистанционен контролер DIRECTOR. Освен всички технически предимства, BRAX DSP означава и начало на нова ера по отношение на свързаността. Неговата уникална модулна концепция позволява конфигуриране на входовете и изходите като аналогови, цифрови или в комбинация. Трудно е да си представим, че с тази гъвкавост BRAX DSP няма да може да поддържа каквато и да е конфигурация на системата, нито днес, нито в бъдеще. „Тотално произведение на изкуството“ допълва механичната концепция, която на пръв поглед излъчва усещане за безсмъртие. От масивния радиатор в характерния равен дизайн за BRAX до cinch жаковете, фрезовани от масив, високата цена на изработката е разпознаваема във всеки детайл.
Основни характеристики на DSP процесора Brax DSP
- Три изключително мощни аудио DSP Sigma350 с „fixed point“ 64-битово резолюция и обща производителност 3,6 милиарда MAC операции в секунда.
- Най-съвременни A/D и D/A преобразуватели Asahi Kasei "Velvet Sound" с нативно 32-битово разрешение.
- Честота на семплиране 192 kHz за ултра High-Res аудио обхват до 80 kHz.
- Сравними спецификации, напр. за отношение сигнал/шум и общи хармонични изкривявания, близки до границите на измерване.
- Модулна концепция 8-канален вход / 12-канален изход с подменяеми стерео аналогови или цифрови входни / изходни модули, за да покрие всички възможни конфигурации на системата.
- 4 стерео входни модула или с аналогов RCA / Cinch и Highlevel, или с цифров оптичен / коаксиален SPDIF вход.
- 6 стерео изходни модула с аналогови RCA / Cinch или цифрови оптични / коаксиални SPDIF изходи.
- Изходни модули с превключваема честота на семплиране 48, 96 или 192 kHz.
- Аналогови изходни модули с променлива филтърна характеристика и превключваемо изходно напрежение 2, 4 или 8 V.
- Допълнителен стерео SPDIF вход (оптичен / коаксиален) и също Link модул за разширяване на системата.
- Двоен слот BRAX Extension Card (BEC) за опционални входни / изходни модули, като Bluetooth® Audio Streaming, High Resolution Audio Streaming през USB и др.
- Уникални звукови ефекти в DSP, като "Augmented Bass Processing", който динамично оптимизира басовата реакция на субуфера, "StageXpander", който значително разширява стерео перспективата, функцията "RealCenter", която позволява перфектно фокусирана звукова сцена както за водача, така и за пътника, и много други.
- Несравнимо комплексна концепция на захранването с общо 55 регулатора на напрежение и възможност за start-stop.
- Управление на нивото DiSAC (Digital Signal Analog Controlled) в комбинация с BRAX MX4 PRO.
- ACO - напреднал 32-битов копроцесор за всички управляващи и комуникационни задачи.
- 10 места вътрешна памет за настройки на звука.
- Превключване на настройки за милисекунди.
- Високоскоростен трансфер на данни и по-добра използваемост.
- Произведено изключително от най-добрите компоненти с най-ниски допуски, монтирани в здрава алуминиева кутия.
- Осемслойна главна платка за ултранискозвучно-импедансен пренос на сигнал и захранване.
- Пренос на аналогов аудио сигнал само на входните и изходните модули.
За марката
BRAX е емблематична немска марка, която в продължение на десетилетия представлява абсолютния връх в областта на high-end автомобилното озвучаване. Продуктите BRAX се раждат с една единствена цел - да предложат музиката в най-чистия и най-естествения й вид без каквито и да е компромиси. Всеки компонент, било то прецизно изработени високоговорители, усилватели или аксесоари, е ръчно произведен с изключителна грижа и преминава през строга крайна проверка. BRAX залага на използването на най-добрите материали, вечен дизайн и иновативни технологии - от патентованите куполни пищялки през уникални мембрани с MicroSphere слой до референтни усилватели с легендарна чистота на звука. BRAX е изборът за всички, които искат да изпитат истинско концертно изживяване в автомобила си и ценят майсторството, техническото съвършенство и ексклузивността. Ако търсите абсолютния връх в car audio, сте на правилното място.| Каталожен номер | BRAX DSP SILVER |
| Марка | Brax |
| Връзки | Официална уеб презентация |
| Брой канали на DSP процесора | До 12 - конфигурируемо |
| Входове | До 8 x RCA + 8 x вход за високо ниво, до 4 x SPDIF оптичен/коаксиален |
| Изходове | До 12 x RCA, до 6 x SPDIF оптичен/коаксиален |
| Входна чувствителност | RCA: 1 - 8 V, вход за високо ниво: 3.5 - 30 V |
| Изходно напрежение | 2 / 4 / 8 V RMS |
| Честотен диапазон | 5 - 80000 Hz |
| Преобразувател на сигнала | A/D: Asahi Kasei AK5572EN 32 Bit, D/A Asahi Kasei AK4490EQ 32 Bit |
| Съотношение сигнал/шум (цифров вход) | 122 dB |
| Съотношение сигнал/шум (аналогов вход) | 116 dB |
| Хармонично изкривяване (THD) (аналогов вход) | < 0.0006 % |
| Хармонично изкривяване (THD) (цифров вход) | < 0.0004 % |
| Входове с високо ниво | Да |
| Входове с ниско ниво (RCA) | Да |
| Оптичен вход | Да |
| Коаксиален вход | Да |
| Вход за дистанционно управление | Да |
| Автоматично превключване | Да |
| Вграден Bluetooth | Не |
| Опционален Bluetooth модул | Да |
| Възможност за Hi-Res стриймване на музика | Да |
| Брой ленти на еквалайзера | 31 |
| Размери | 310 x 200 x 56 mm |













